המכון התורני אלון מורה

במהלך השנים האחרונות הוכר בבית המדרש הצורך להקים מכון תורני לכתיבה, אשר יביא לידי ביטוי ופרסום את הסגנון המחודש הנלמד בה.

במכון עוסקים אברכים מהישיבה שבחרו לעסוק במלאכת הכתיבה. אברכי המכון שוקדים על מספר פרויקטים תורניים, מתייעצים עם הרב לבנון שליט"א ועובדים תחת הדרכתו.

המטרה העיקרית היא הוצאה לאור של תורת הישיבה ופרסום הסגנון המיוחד של בית המדרש ברחבי העולם התורני.סדרת "אמונה סדורה"


בשנים האחרונות עמלים במכון התורני, על הוצאת סדרת הספרים "אמונה סדורה". ב"ה זכינו להוציא שני כרכים לסדרה, הראשון על סוכות והשני על ימים נוראים. 

ספרים אלו הינם פתיחה של סדרת ספרים שמטרתה לאפשר לציבור הרחב לימוד אמונה בצורה מקיפה, שיטתית, מסודרת ונוחה. הספרים באים לתת מענה לשתי נקודות עיקריות:

א.   המקורות באמונה בנושאים מסוימים בד"כ אינם מכונסים תחת קורת גג אחת. הרוצה להקיף נושא מסוים, מתקשה מאד לראות מגוון רחב של מקורות, שכן הוא אינו יודע אילו ספרים עוסקים בנושא והיכן נכתב אודותיו.

ב.   לימוד אמונה, אצל חלק גדול מהציבור, נתפס כלימוד של "נקודות", "תורות" ו"פיסקאות". בנוסף, לימוד זה נחשב כתחום בו כל אחד יכול לדרוש את אשר על ליבו ("ווארטים"), ללא מחויבות וללא ידע קודם. כתוצאה מכך, קיבלו לימודי האמונה מקום לא להם.

 

ספר "אמונה סדורה" סוקר בצורה שיטתית ומקיפה נושאים באמונה, תוך כדי חלוקה לתתי-נושאים, ציטוט של מקורות רבים ומגוונים (מדרשים, פרשני מקרא, תלמודים, פרשני תלמוד, ראשונים ואחרונים, קבלה וחסידות), הסברים, הערות והרחבות. באופן זה הלומד יכול להקיף כל נושא בצורה יסודית ועמוקה, הרבה מעבר ללימוד נקודתי של פיסקאות מסוימות או דרשות מקומיות.

 

בעז"ה אנו מקווים כי באמצעות ספר זה לימודי האמונה יחזרו למקומם הטבעי והראוי להם.

 

להזמנות ספרים: emunasdura@gmail.com או בטלפון 052-3003399

 
                                                                                                                                                      לפרטים ורכישה


סרטון על המוסדות
מדרשת אלומה
ישיבת ברכת יוסף
בית המדרש לתורה והוראה
הישיבה התיכונית
פרוייקט קהילות
המכון התורני אלון מורה
 
רבני הישיבה
שבושים
 
בית המדרש לתורה והוראה (ע.ר) אלון מורה – שכם
ד.נ לב השומרון 44833, טל: 02-9973905 פקס: 02-9973965 mosdotelm@gmail.com

כיפה, יהדות, שאל את הרב, פרשת השבוע